Handan Uslu

KURUCU

Handan 2012 yılında Koç Üniversitesi’nin Makine Mühendisliği ve Ekonomi bölümlerinden çift anadal ile mezun oldu. Üniversite bünyesinde gönüllülükten öte bir sosyal etki vizyonu olmadığını farketti ve 2010 yılında halen aktif olan KUGlobalAid örgütünü kurup öğrencilerin sürdürülebilirlik, ekonomik kalkınma, kadınların güçlendirilmesi gibi alanlarda tecrübe kazanmasını sağladı. Bosna-Hersek, Tunus ve Doğu Anadolu’da projeler gerçekleştirdi. Daha sonra Washington DC’ye taşınarak, burada Georgetown Üniversitesi’nde İletişim, Kültür& Teknoloji alanında masterını tamamladı. Gerçekleştirdiği çalışmalar sonucu Amerika’da Amerikan Türk Derneği Washington DC tarafından Genç Başaran ödülüne layık görüldü. 

Amerika’da bulunduğu sırada Türk Amerikan Bilim İnsanları Derneği’nin Yönetici Direktörlüğü’nü üstlendi.

2017’de Google’dan iş teklifi almasıyla İrlanda’ya taşındı. Google bünyesinde cinsiyetçi içerikler, kullanıcı güvenliği gibi alanlarda çalıştı ve Google’ın Türkiye’de kullanıcılara şiddetsiz ve güvenli içerikler üretmesi için çalışmalar yaptı. İnternet ekosisteminde yardım çığlığında bulunan kadınlara online destek mekanizması olmadığını fark ederek, 2018’de Kadın Hakları Bilgi Platformu’nu kurdu. Handan ile ilgili daha çok bilgiye handanuslu.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Kübra Altın

GÖNÜLLÜ​

Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra, sosyal girişimcilik alanında çalışmaya başladı. Sosyal projeler yapmak isteyen kurum ve kuruluşlara danışmanlık veriyor.

Nihal Ceyda Çakır

GÖNÜLLÜ​

Bilgi Üniversitesi’nde hukuk bölümünü bitirmiştir, ve bu sene UCL üniversitesinde yüksek lisansına başlayacaktır.

Ege Keskin

GÖNÜLLÜ​

Marmara Üniversitesi Hukuk bölümünden mezundur. Stajyer avukat olarak çalışmaktadır. Daha önce IKSV, Mülteci Hakları Merkezi gibi kurumlarda çalışmıştır. ​

Zeynep Nefise Emre

GÖNÜLLÜ​

Zeynep şu an Şehir Üniversitesi’nde hukuk okumaktadır ve çalışmalarını uluslararası hukuk üzerine yoğunlaştırmak istemektedir.

Kadın Hakları Bilgi Platformu, gönüllü avukat ağı ile çalışmalarını yürütmektedir.